Ar vairāk nekā tūkstoš dalībniekiem, un sacenšoties 106 skolām, iepriekšējā nedēļas nogalē aizvadīts Latvijas skolu Ziemas festivāls. Medaļu kopvērtējumā 13 ziemas sporta veidos triumfēja Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, 2. vietā – Madonas pilsētas vidusskola un 3. vietā – Rīgas Centra humanitārā vidusskola. Ziemas festivāls pēc vairāku gadu norises virtuālajā vidē šogad atkal notika klātienē – Ērgļos, Gaiziņkalnā un Smeceres silā, pulcējot 1053 dalībniekus.

Sacensības notika 13 individuālajās un komandu disciplīnās – biatlonā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, frīstaila snovbordā, hokejā 3×3, slidošanā, ragaviņu sportā, ziemas orientēšanās ar slēpēm, kērlingā, frīstaila slēpošanā, ziemas volejbolā un disku golfā.

“Skolu atsaucība un ievērojamais dalībnieku skaits liecina – šādiem jauniešu sporta pasākumiem arī ziemas apstākļos ir milzīga nozīme. Acīmredzami, ka vēlme sportot un satikties klātienē nav zudusi,” atzīst Latvijas skolu Ziemas festivāla koordinators Ronalds Režais. “Laikapstākļi šogad lutināja, ļaujot aizvadīt pilnvērtīgas un aizraujošas sacensības. Novēlu skolām un skolēniem turpināt būt tikpat aktīviem un sportot visu gadu!”

Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis uzsver: “Vēlos izteikt lielu pateicību skolām un to pārstāvjiem, kuri pieteica skolēnu dalību, kā arī ieguldīja lielu darbu, gan rūpējoties par dalībnieku nokļūšanu, gan arī atbalstot dalību Ziemas festivālā. Kā arī īpašs paldies pasākuma brīvprātīgajiem no Ērgļu vidusskolas! Bez jums šis festivāls noteikti nevarētu izdoties!”

Apkopojot iegūtās medaļas, pirmās trīs skolas ieguva: Rīgas Valsts vācu ģimnāzija – 5 zelta, 1 sudraba un 1 bronzas medaļu, Madonas pilsētas vidusskola – 4 zelta, 2 sudraba, 3 bronzas medaļas, savukārt Rīgas Centra humanitārā vidusskola ieguva 4 zelta, 1 sudraba un 1 bronzas medaļu.

Latvijas skolu Ziemas festivāls noslēdzās ar krāšņu lāpu gājienu no Ērgļu vidusskolas līdz Ērgļu saieta namam un ar apbalvošanas ceremoniju. Godalgoto vietu ieguvējus sveica olimpietis un bobslejists Daumants Dreiškens, kā arī Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs. Dalībniekiem bija iespēja vērot velo šovu, kā arī grupu “Santehniķi”. Visas dienas garumā dalībniekus uzrunāja pasākuma vadītājs un “Radio Tev” ētera balss Lauris Zalāns.

Lielāko dalībnieku skaitu sacensībām bija pieteikušas Siguldas Valsts ģimnāzija (56 skolēni), Rīgas Franču licejs (52 skolēni) un Rīgas Valsts vācu ģimnāzija (43 skolēni). Populārākās no sporta disciplīnām – distanču un kalnu slēpošana, kā arī ragaviņu sports.

Ar pilniem sacensību rezultātiem var iepazīties pasākuma vietnē ziemasfestivals.lv,  bilžu galerijas – LSFP Instagram kontā un LSFP Facebook mājaslapā.

Latvijas skolu Ziemas festivālu rīko Latvijas Sporta federāciju padome, līdzfinansē Eiropas Komisija un Izglītības un zinātnes ministrija. Sadarbības partneri: Madonas novads, Ērgļu apvienības pārvalde, Gaiziņkalns, Latvijas Biatlona federācija, Latvijas Disku sporta savienība, Latvijas Hokeja federācija, Latvijas Kērlinga asociācija, Latvijas Orientēšanās federācija, Latvijas Slēpošanas federācija, Latvijas Slidošanas asociācija, Latvijas Volejbola federācija. Atbalstītāji: Pulsaar Nutrition, Rīgas Dzirnavnieks, Zaķumuiža, Pophouse.lv. Informatīvie atbalstītāji: Latvijas Televīzija, Latvijas Radio.