Jau šo piektdien, 16. februārī, norisināsies lielākais skolu sporta notikums šoziem – Latvijas skolu Ziemas festivāls, kas notiks trijās vietās – Ērgļos, Gaiziņkalnā un Vestienā. Ziemas festivālam šogad pieteikti 1370 skolēni no 120 Latvijas izglītības iestādēm. Sacensības notiks 13 individuālajās un komandu disciplīnās – biatlonā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, snovbordā, frīstaila snovbordā, hokejā 3×3, slidošanā, ragaviņu braukšanā, ziemas orientēšanās ar slēpēm, frīstaila slēpošanā, ziemas volejbolā, disku golfā un galda hokejā.

Lielāko dalībnieku skaitu sacensībām pieteikušas Siguldas Valsts ģimnāzija (77 skolēni), Siguldas pilsētas vidusskola (57 skolēni), Jelgavas 4. vidusskola un Rīgas Valsts vācu ģimnāzija (no katras – 45 skolēni), mājinieki – Ērgļu vidusskola (44 skolēni).

Ziemas festivāls notiks vienu dienu, 16. februārī. Jau tradicionāli Ziemas festivāls tiks svinīgi  atklāts pie Ērgļu vidusskolas, un dienas gaitā skolēni sacentīsies trīspadsmit dažādās ziemas sporta veidu disciplīnās. Dienas noslēgumā dalībniekus gaida apbalvošanas ceremonija ar dažādiem priekšnesumiem.

Ziemas festivāla koordinators Ronalds Režais: “Darbs pie Ziemas festivāla plānošanas ļoti aktīvi norisinājies kopš pagājušā gada nogales, LSFP cieši sadarbojoties gan ar Madonas novadu, Ērgļu apvienības pārvaldi un vidusskolu, un Gaiziņkalnu, gan iesaistīto sporta veidu federācijām, kā arī festivāla neatņemamiem palīgiem – brīvprātīgajiem no Ērgļu vidusskolas. Ziemas apstākļi šogad ir ļoti pateicīgi, lai skolēni pilnvērtīgi novērtētu ziemas sporta veidus un aktivitātes.”  

Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis: “Ziemas festivāls ir skolām un skolēniem nozīmīgs pasākums ar ilggadējām tradīcijām, ko mēs, apvienojot spēkus, organizējam ik gadu, neskatoties uz dažādām grūtībām, ko nācies pārvarēt. Lai gan visās sporta disciplīnās noteiksim uzvarētājus, kā arī atzīmēsim skolu un individuālos sasniegumus, tomēr aicinu atcerēties, ka Ziemas festivāla mērķis ir dot iespēju jebkuram skolēnam, arī bez profesionālām iemaņām sporta veidos, ļaut piedalīties un piedzīvot to, cik plašas un dažādas iespējas ir būt aktīvam arī ziemā un gūt prieku no tā!”

Ziemas festivāls ir viens no lielākajiem kompleksajiem ziemas sporta veidu pasākumiem Latvijā, kas tiek organizēts ar mērķi dot iespēju jebkuram skolēnam bez profesionālām iemaņām ziemas sporta veidos piedalīties sacensībās, tādā veidā popularizējot un veicinot ziemas sporta veidu attīstību Latvijā.

Latvijas skolu Ziemas festivālu rīko Latvijas Sporta federāciju padome. Sadarbības partneri: Madonas novads, Ērgļu apvienības pārvalde un Gaiziņkalns, Latvijas Biatlona federācija, Latvijas Disku sporta savienība, Latvijas Hokeja federācija, Latvijas Galda hokeja federācija, Latvijas Orientēšanās federācija, Latvijas Slēpošanas federācija, Latvijas Slidošanas asociācija, Latvijas Volejbola federācija. Atbalstītāji: Izglītības un zinātnes ministrija, Sportland, Apollo Kino, Drifta Halle, The Spot, O’learys, Pulsaar Nutrition, Venden, Pophouse. Informatīvie atbalstītāji: Latvijas Televīzija, Latvijas Radio.

Vairāk informācijas, kā arī sporta veidu nolikumi pieejami Ziemas festivāla mājaslapā: www.ziemasfestivals.lv